Rodzaje pistoletów na gorąco

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo pistoletów do klejenia, zatem każdy klient zainteresowany zakupem może wybierać spośród różnorodnych modeli. Odpowiedni dobór urządzenia potrafi sprawić, że prace związane z klejeniem przebiegają bardzo szybko oraz sprawnie. Jaki zatem wybrać pistolet na klej?

W jaki sposób działają pistolety do klejenia?

Pistolet do klejenia to niezwykle funkcjonalne oraz praktyczne narzędzie, które potrafi łączyć z sobą poszczególne elementy przy pomocy gorącego kleju, czyli tak zwanych klejów topliwych.

Ogromną zaletą tego urządzenia jest bardzo łatwa obsługa oraz szybkość w działaniu w porównaniu z tradycyjnym nakładaniem tej spoiny.

W celu sklejenia danego elementu wystarczy, do zasobnika pistoletu włożyć laskę kleju, która to bardzo często w zależności od modelu sprzętu może mieć różną długość oraz średnicę. Następnie pistolet nagrzewa klej i w związku z tym zamienia klej w masę płynną, która to dostaje się do dyszy. W dalszej kolejności roztopiony klej jest wyciskany na element, który to zamierzamy złączyć. Po pewnym czasie klej zastyga i tworzy trwałą spoinę.

Rodzaje pistoletów na klejarek

Obecnie na rynku wybór pistoletów na klej jest niezwykle bogaty. W szerokiej ofercie znajdują się zarówno tradycyjne, jak i bardziej rozbudowane pistolety do kleju. Ogólnie urządzenia te można podzielić na:

W tym dziale  Co obejmują usługi z zakresu frachtu morskiego?

– pistolety do kleju elektryczne – urządzenia te zaczynają działać w momencie podłączenia do sieci. Decydując się na wybór takiego pistoletu warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na długość przewodu. Warto pamiętać o tym, że jeśli będzie on zbyt krótki, to wówczas wykonywanie prac może być nieco utrudnione.

– pistolety do kleju akumulatorowe – tego typu urządzenia są zasilane za pomocą akumulatora litowo – jonowego, dzięki czemu wykonywanie poszczególnych prac jest możliwe z dala od sieci energetycznej. Przy każdym pistolecie akumulatorowym znajduje się zawsze informacja dotycząca czasu pracy na naładowanym akumulatorze oraz czasu ładowania baterii.

Jaki wybrać pistolet?

Pistolet powinien być zawsze odpowiednio dopasowany do rodzaju materiału, który wymaga sklejenia. Podczas zakupu warto zawsze zwrócić uwagę na moc urządzenia, która to warunkuje szybkość rozgrzewania się kleju.

Do wykonywania drobnych prac wystarczy pistolet o mocy 30 W, a jeśli ma on służyć do wykonywania bardziej profesjonalnych robót, wówczas warto zdecydować się na zakup sprzętu o mocy nie mniejszej niż 50 W. Na rynku dostępne są także profesjonalne pistolety przemysłowe, które posiadają moc nawet do 1000 W.

Warto też zwrócić szczególną uwagę na budowę tego urządzenia. Pistolet o ergonomicznym kształcie umożliwia bowiem wygodne trzymanie go w ręku przez dłuższy czas bez jakichkolwiek oznak zmęczenia.

W tym dziale  Magazynowanie i sortowanie paczek. Sprawdź jak to działa!

A jeśli jest on wyposażony w odpowiednią końcówkę, to wówczas
możliwe jest precyzyjne klejenie nawet bardzo małych elementów.
Szeroki wybór pistoletów do klejenia sprawia, że każdy klient może wybrać urządzenie idealne dla swoich potrzeb.

Tu dowiesz się więcej o ręcznych pistoletach mechanicznych: https://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *