kobieta korzystająca z konta przez tablet

W jakim banku założyć konto dla firm

Jeśli jesteś właścicielem firmy, lub masz w planach założenie własnej działalności gospodarczej z pewnością myślałeś już o założeniu konta bankowego dla swojej firmy. Jeśli nie wiesz jaki bank będzie odpowiedni, przychodzę do Ciebie z rozwiązaniem tego problemu. Zanim jednak przedstawimy Ci banki, w których warto założyć konto dla swojej firmy, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie powinno być to konto.

Darmowe konto firmowe

Przede wszystkim konto bankowe dla twojej firmy powinno być w pełni darmowe, czyli pozbawione wszelkich opłat takich jak między innymi opłata za kartę, opłata za korzystanie z bankomatów oraz co najważniejsze opłata za przelewy. Takie rzeczy warto sprawdzać, ponieważ mimo tego, że banki często reklamują się tym, że są ,, za zero złotych” posiadają ukryte opłaty, które są widoczne dopiero po założeniu konta. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wypytać konsultanta w banku o wszelkie ukryte opłaty lub poszukać informacji o koncie na własną rękę. Jeżeli konto nie posiada dodatkowych opłat, oznacza to, że jest bezpieczne oraz godne polecenia.
Oprócz tego, warto także zwrócić uwagę na to czy bank daje coś od siebie, to znaczy czy bank oferuje jakieś korzystne dodatki do konta, takie jak na przykład premia za terminal czy używanie karty. Takich dodatków może być mnóstwo i każdy jest inny w zależności od tego na jaki bank się zdecydujesz, dlatego właśnie warto zadać sobie trochę trudu i porównać kilka banków, aby mieć pewność, że wybiera się właśnie ten najlepszy. Czym jeszcze powinno charakteryzować się dobre konto bankowe dla firm? Warto zwrócić uwagę na to czy bank umożliwia Ci utworzenie dodatkowych rachunków pomocniczych oraz kont oszczędnościowych lub lokat. Zarówno lokaty jak i konta oszczędnościowe mogą okazać się przydatne dopiero po jakimś czasie od rozpoczęcia prowadzenia firmy, jednak warto wziąć pod uwagę to, że może się przydać, a wtedy lepiej jest je mieć w tym samym banku co konto główne.

W tym dziale  Czym jest limit faktoringowy?

Zatem jakie banki są godne polecenia, jeżeli chodzi o konto dla firm?

Bank, który jest pozbawiony wszelkich opłat, o których była mowa wcześniej to Nest Banku. Konto w Nest Banku oprócz tego, że jest w pełni darmowe, oferuje przedsiębiorcom również do 400 zł premii za posiadanie terminala płatniczego w tym banku. Jak widzisz ,,BIZnest konto” zawiera wszystko o czym wspominaliśmy wcześniej czyli: jest darmowe, zawiera korzystne dodatki a także otwiera drogę do otwierania kolejnych kont.

Załóż: darmowe Biznest konto firmowe.

Kolejnym bankiem, który możemy polecić z czystym sumieniem jest to mBank i jego ,,mBiznes konto standard”. W mBanku istnieją co prawda drobne opłaty ( na przykład konto przez pierwsze dwa lata jest darmowe, ale po upływie tego czasu opłata za prowadzenie konta wynosi 9 złotych), ale wciąż jest to dobry wybór. Konto mBanku ma bardzo duży plus w postaci wygodnej i przejrzystej aplikacji mobilnej, dzięki której możesz załatwić większość rzeczy związanych z prowadzeniem firmy, co więcej również obsługa tego banku działa bardzo szybko i sprawnie dzięki czemu rozwiążesz swoje problemy w mgnieniu oka.

Jak widzisz wybór konta firmowego nie jest wcale łatwą sprawą, ale warto poświęcić chwilę na zorientowanie się w ofercie poszczególnych banków, ponieważ od tego mogą zależeć finanse twojej firmy.

W tym dziale  Czym jest rezydencja podatkowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *