Blok techniczny – do czego może się przydać?

Twoje dziecko wykazuje duże zdolności plastyczne oraz techniczne? Lubi rysować, wycinać oraz wykonywać przeróżne prace techniczne? Ty jednak nie za bardzo znasz się na artykułach papierniczych, których potrzebują mali artyści? Chciałbyś kupić dziecku coś, co pomogłoby mu w tworzeniu jego prac oraz rozwinęłoby jego umiejętności? Nie wiesz jednak gdzie szukać takich przyborów i akcesoriów? Nie wiesz też na co dokładnie się zdecydować? Nie chcesz wydać na to majątku? Szukasz praktycznej porady i inspiracji w tym temacie? Jeżeli tak to doskonale trafiłeś- ten tekst powstał właśnie z myślą o osobach takich, jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Blok techniczny- do czego służy?

Jednym z najbardziej podstawowych produktów dla każdego młodego plastyka jest bez wątpienia blok techniczny. Jest to nic innego jak zestaw kilkunastu kartek A4, które można po kolei odrywać od bloku. Oczywiście kartki takiego papieru zupełnie różnią się od zwykłych. Są one bowiem zdecydowanie grubsze oraz przede wszystkim są one zdecydowanie bardziej sztywne. Taki blok umożliwia wykonywanie naprawdę bardzo wielu prac plastycznych, których nie dałoby się wykonać, używając zwykłych kartek papieru. Blok techniczny umożliwia bowiem bardzo precyzyjne wykonywanie szkiców oraz rysunków. Co więcej, taki papier nadaje się do bardzo szczegółowego wycinania oraz składania różnych kształtów. Może być on przydatny do wykonania origami. Z pewnością papier z bloku technicznego umożliwi także bardziej estetyczne wykonanie laurki czy plakatu- taki rodzaj papieru lepiej wchłonie w siebie wszelkie kredki, mazaki czy też farby.

W tym dziale  Rodzaje podkładek pod mysz

Gdzie kupować bloki techniczne?

Jeżeli chodzi o dostępność takich produktów papierniczych to nie ma z tym żadnego problemu. Blok techniczny można zakupić w każdym sklepie papierniczym oraz w różnych hipermarketach- na działach z akcesoriami plastycznymi. Pozostaje jednak oczywiście kwestia wyboru takiego bloku. Może wydawać się, że każdy blok techniczny jest taki sam i że nie ma różnicy na jaki się zdecydujemy. W rzeczywistości istnieje bardzo wiele odmian takiego papieru. Możemy wybierać przede wszystkim spośród naprawdę wielu wariantów rozmiarowych, kolorystycznych oraz oczywiście spośród bardzo wielu marek, które zajmują się produkcją takich bloków. Wybór zależy oczywiście od tego do czego taki papier będzie używany. Jeżeli jest on potrzebny do zwykłych szkiców oraz rysunków to możemy wybrać blok o tradycyjnych wymiarach i kolorach- biały blok A4. Jeżeli jednak z takiego bloku technicznego ma powstać na przykład plakat lub większa praca plastyczna, to lepiej zakupić nieco większy format bloku oraz można pokusić się o wybór kolorowych kartek papieru. Jeżeli chodzi o ceny, to za najbardziej podstawowy blok techniczny należy zapłacić około 4 złotych, oczywiście w wielu sklepach internetowych ceny są zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Cena rośnie tutaj wprost proporcjonalnie do zwiększania się formatu karki oraz wraz ze zmianą koloru. Najtańsze jest oczywiście tradycyjna biała wersja tego bloku.

W tym dziale  Wygodne krzesło do pracy przy komputerze – podpowiadamy, jaki model wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *