Magazynowanie dla e-commerce

Magazynowanie e-commerce a tradycyjne metody: Jak dostosować się do specyfiki handlu online.

Zainteresowanie zakupami online stale rośnie, dzięki czemu branża e-commerce przeżywa okres bezprecedensowego wzrostu. Nieprzerwany sukces może być powodem do wprowadzenia racjonalnych rozwiązań, które usprawnią obsługę zamówień. Najistotniejszym zadaniem jest magazynowanie e-commerce zorganizowane na takim poziomie, który znacznie przysłuży się do dalszego rozwoju firmy.

Wysoka dokładność i przepustowość

W pełni zautomatyzowane systemy magazynowe e-commerce zdecydowanie skracają czas realizacji zamówień oraz wpływają na sprawną i płynną kompletację. Dobrze zorganizowany magazyn umożliwia równoczesną realizację procesów przychodzących i wychodzących. Kompatybilne oprogramowanie do zarządzania stanami magazynowymi przyspiesza dodatkowo te procesy. Dzięki nowoczesnym systemom magazynowym personel magazynu ma dostęp artykułów bezpośrednio ze swojego stanowiska pracy. Ogranicza to zbędne przemieszczanie się dzięki czemu proces jest ergonomiczny również dla pracowników. W połączeniu z technologiami nowoczesnej kompletacji sterowanej światłem bądź centrami powiadomień zintegrowanymi z systemem komplementacja zamówień jest prawie w 100% realizowana bez błędów.

Zmniejszone zapotrzebowanie na siłę roboczą

Bezsprzeczną zaletą zautomatyzowanych systemów magazynowania e-commerce jest oszczędność kosztów zatrudnienia pracowników. Współczesne systemy dostarczają artykuł operatorowi w myśl koncepcji – towar do człowieka, nie człowiek po towar. Znacznie skraca to trasy pokonywane przez pracowników. W starych systemach, w przypadku ręcznej obsługi magazynier poświęcał nawet 70% czasu w poszukiwaniu zamówionych artykułów.

W tym dziale  Blok techniczny - do czego może się przydać?

Magazynowanie e-commerce oznacza, że za sprawą zautomatyzowanej technologii osoba obsługująca magazyn pozostaje w wydzielonej strefie roboczej, a to maszyny dowożą towary do operatora. Przy tak zorganizowanym magazynie jeden pracownik może zrealizować wiele zleceń bez utraty przepustowości.

Elastyczna integracja oprogramowania

Komplementarne oprogramowanie do zarządzania zapasami magazynowymi dostosowuje systemy magazynowe do zamówień i rodzaju prowadzonej działalności komercyjnej i zapewnia optymalną wydajność kompletacji zamówień. Zautomatyzowana obsługa zamówień w obszarze wysyłkowym to kolejny istotny czynnik poprawnie zorganizowanego magazynu. W ręcznie obsługiwanych obszarach związanych z wysyłką towarów mało precyzyjne procesy magazynowe zawsze kończą się na wysokich kosztach lub nieprawidłowych, pomylonych załadunkach a co za tym idzie zwrotach. Zautomatyzowane rozwiązania zapewniają wysoką elastyczność oraz podwyższoną jakość realizacji dostaw.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Systemy typowe dla e-comerce automatycznie zmniejszają zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową nawet o 80%, gdyż wykorzystują optymalnie dotychczasową, źle zagospodarowaną pojemność magazynu, a przy okazji zabezpieczają szybkie kompletowanie. Dobre wykorzystanie przestrzeni oznacza lepsze przygotowane magazynu do przyszłych wyzwań związanych chociażby z poszerzeniem asortymentu.