Apple iPhone 14 Pro Max

Apple iPhone 14 Pro Max czy warto go kupić?

Według wielu ekspertów Apple iPhone 14 Pro Max to najbardziej nieprzemyślany iPhone w historii. Oczywiście ten model wnosi wyjątkowo dużo nowości, jednakże znakomicie prezentują się one jedynie na papierze. Można by użyć stwierdzenia, że Apple nie poradził sobie z rozsądną implementacją tychże nowości.

Czy Dynamic Island w Apple iPhone 14 Pro Max rozczarowuje?

Warto zauważyć, że Apple po kilku latach zrezygnował z popularnej i charakterystycznej „płetwy” w ekranie na rzecz podłużnego otworu. Właśnie wokół tegoż otworu zbudowany został cały ekosystem funkcji, które nazwano Dynamic Island. Charakterystyczna jest dla niego czarna przestrzeń, która dynamicznie zmienia swoją wielkość poprzez wyświetlanie kontekstowo przydatnych danych, widżetów oraz skrótów do aplikacji. Jednak użytkownicy tego modelu telefonu zauważają, że idealne jest dopracowanie animacji, ale już sama warstwa czysto funkcjonalna nie należy do udanych.

Wady Apple iPhone 14 Pro Max.

Jedną z wad tego modelu iPhone’a jest obraz podczas prowadzenia rozmów głosowych. Chodzi tu przede wszystkim o to, że Dynamic Island wyświetla podczas rozmowy zarówno czas trwania rozmowy, jak i animację ścieżki dźwiękowej. Niestety rozciągnięty na ekranie Apple iPhone 14 Pro Max otwór zabiera miejsce paskowi stanu. Z tego też powodu użytkownik traci wgląd na godzinę i wskaźniki baterii i sygnału.

W tym dziale  Czy warto kupić słuchawki True Wirelles?

Wiele osób zauważa, że jest to bardzo uciążliwe i dziwi się temu, ponieważ żaden inny smartfon na świecie nie ma podobnych problemów z wyświetleniem obu tych rzeczy jednocześnie. Wydaje się więc, że problemem Dynamic Island jest otwór, który zajmuje zbyt dużo miejsca i jest denerwująco inwazyjny. Niestety pełnoekranowe treści wyglądają przez to fatalnie z powodu dziury, która zasłania duży obszar panelu.

Działanie gier na Apple iPhone 14 Pro Max

Niestety i w tej sytuacji otwór, który znajduje się w wyświetlaczu, całkowicie zasłania część obrazu danej gry. Na przykładzie Call of Duty otwór zasłonił przeciwnika do tego stopnia, że gra nie miała sensu.

Dynamic Islnad w Apple iPhone 14 Pro Max – opinia

W opinii ekspertów Dynamic Island od strony wizualnej jest dopracowane niemalże do perfekcji. Przydaje się w sytuacji, gdy potrzebujemy mieć pod ręką widżet odtwarzacza muzyki, ale w większości przypadków dziura w ekranie tego modelu iPhone’a bardziej przeszkadza niż pomaga.

Always-On Display w Apple iPhone 14 Pro Max

Always-On Display jest funkcją polegającą na wyświetlaniu garstki przydatnych informacji jak godzina, data, wskaźnik baterii, podczas gdy większość ekranu pozostaje wygaszona. Niestety w tymże modelu iPhone’a funkcja Always-On Display przygasza cały ekran blokady wraz z tapetą. Zmniejsza to w znacznym stopniu częstotliwość odświeżania obrazu. Opisując to bardziej obrazowo i dosadnie, ten model smartfona przygasza cały ekran blokady z wyjątkiem paska stanu ze wskaźnikami baterii oraz zasięgu. Niestety jest to bardzo niepraktyczne rozwiązanie.

W tym dziale  Nowoczesna platforma edukacyjna – dlaczego warto w nią zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *