logowanie do banku

W którym banku dostanę konto firmowe z debetem?

Konto dla firm z debetem bardzo przydaje się przedsiębiorcom, którzy dopiero co rozpoczęli swoją działalność. Tego typu konto może być bardzo dobrym zastrzykiem gotówki na start. Jednak faktem jest, że nie wiele banków kwapi się do dawania takiego zastrzyku początkującym. Konto z debetem to usługa, dzięki której bank może zarobić, ale może też i stracić, szczególnie w momencie, kiedy udziela kredytu nowej firmie.

Zdolność kredytowa

Dobra zdolność kredytowa jest warunkiem udzielenia przez bank jakiegokolwiek kredytu. Sprawdzana jest ona też w momencie gdy nowe przedsiębiorstwo ubiega się o otrzymanie firmowego kredytu z debetem. W tym momencie zaczyna się problem, ponieważ jako nowo powstała firma ma udowodnić bankowi, że bez problemu spłaci dany jej kredyt.
Nowe firmy nie dysponują historią przepływu gotówki na swoim koncie, bo dopiero co zaczęły swoją działalność. Początkujące firmy nie potrafią więc pokazać bankowi dokumentów finansowych, z których wynikać będzie, że dobrze sobie radzą, ponieważ takowych dokumentów jeszcze nie posiadają. Jednak istnieją banki, które wyciągają pomocną dłoń w stronę młodych i początkujących przedsiębiorców.

Lista banków

Lista banków, które oferują konto firmowe z debetem nie jest zbyt duża. Do takich banków zaliczyć można:

  • Nest Bank,
  • Miliennium,
  • Bank pocztowy,
  • Paris Bank,
  • M bank,
  • Getin Bank,
  • BPS.
W tym dziale  Jakiego kuriera wybrać, żeby szybko i bezpiecznie nadać paczkę?

Niektóre z tych banków wymagają 12-miesięcznego okresu prowadzenia działalności, inne 24-miesięcznego a niektóre z nich od razu decydują się na przyznanie kredytu. Wtedy banki analizują historie bankowe właścicieli firm.
Za debet pobierana jest opłata roczna w wysokości 80 zł lub 2 % wartości debetu. Wysokość debetu zależy od stopnia ryzyka, które podejmuje dany bank. Zrozumiałe więc jest, że jeżeli kredyt w koncie przyznany jest bez większych obostrzeń, jest on niski i wynosi około od 2 tys. do 15 tys. Tak jest w banku Inteligo czy Getin Bank lub w banku BPS. Gdy historia firmy jest bogata banki decydują się przyznać debet w wysokości 200 tys. złotych, 150 tys. lub nawet 500 tys., tak jest przykładowo w ING Bank Śląski.

Przedsiębiorcy z dłuższym stażem działalności

Oczywiście bardziej atrakcyjni są dla banków przedsiębiorcy, którzy swoją działalność prowadzą już przez długi czas i których historia bankowa jest o wiele dłuższa i bardziej czytelna.
Konto firmowe z debetem polega na tym, że każdy wpływ na dane konto zmniejsza odsetki pobranego debetu. Dlatego tak bardzo ważne jest by na takim koncie z debetem było jak najwięcej wpływów. Wtedy zrobiony na koncie debet jest jak najszybciej spłacany a wymagane odsetki są mniejsze.
Konto dla firm z debetem jest takim szybkim ratunkiem w kryzysowych momentach. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę i wiedzą, że ten ich produkt jest bardzo atrakcyjny dla wielu przedsiębiorców.
Pamiętać też należy, ze nie wolno debetu na koncie przyrównywać do kredytu odnawialnego. Debet na koncie jest przyznawany w momencie kiedy regularnie wpływają środki pieniężne na konto lub kiedy założone konto jest przykładem konta z debetem. Wszystko jest zależne również od zdolności kredytowej.

W tym dziale  Strategie marketingowe w prowadzeniu franczyzy: jakie narzędzia wykorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *