System HR – co to jest i dlaczego warto zainwestować w program?

 

Prowadzenie nowoczesnego przedsiębiorstwa bez pomocy zaawansowanych narzędzi z zakresu IT jest obecnie niemożliwe. Warto podkreślić jednak, że rozwiązania, które jeszcze kilkanaście lat temu były zarezerwowane wyłącznie dla firm o zasobnym budżecie, zostały błyskawicznie zaadaptowane do możliwości finansowych mniejszych organizacji. Inwestycja w oprogramowanie ERP spełnia pokładane oczekiwania zarówno w branżach handlowo-usługowych, jak i instytucjach publicznych.

Dlaczego nie warto zwlekać z przejściem na nowoczesny system HR? Co to jest i jak odmieni działanie Twojego przedsiębiorstwa? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj zalety wdrożenia cyfrowego zarządzania zasobami.

 

System HR – co to jest? Co zyskają Twoi pracownicy?

Wykwalifikowany zespół specjalistów to bez wątpienia najważniejszy element sprawnie działającej firmy. Aby pracownicy mogli w pełni skupić się na swoim zakresie obowiązków, nie mogą być oni obarczani nadmierną liczbą procedur organizacyjnych. Maksymalne usprawnienie tzw. workflow spoczywa zazwyczaj na dziale HR & Payroll, czuwającym nad kwestiami kadrowymi i płacowymi. Inwestycja w nowoczesny system ERP wnosi nową jakość do dwóch najważniejszych cyklicznych zadań tego działu.

1.     Procesy kadrowe

Jeśli Twoi pracownicy zgłaszają problemy z prowadzeniem nadmiernie rozbudowanej dokumentacji papierowej, cyfrowy system HR stanowi optymalne rozwiązanie tego problemu. Oprogramowanie to pozwala na odejście od zaawansowanej „papierologii”, zastępując ją wirtualnymi e-teczkami, gromadzącymi wszelkie informacje kadrowo-płacowe na temat pracownika.

W tym dziale  Jak poznać dobry olej silnikowy?

Funkcjonalność ta jest uzupełniona o możliwość cyfrowej sygnatury wystawianych dokumentów, dzięki czemu składanie i akceptacja bieżących wniosków ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć. Co więcej, nie wymaga ona fizycznej obecności w siedzibie firmy, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw działających w modelu zdalnym.

2.     Cykliczne wyliczanie wynagrodzeń

Rozliczanie należnego wynagrodzenia to bez wątpienia jeden z najważniejszych obowiązków specjalistów ds. kadr. Zadaniem systemu HR jest uproszczenie dostępu do wszystkich niezbędnych informacji na temat zrealizowanych nadgodzin czy należnych premii i częściowa automatyzacja procesów wyliczenia pensji.

Warto podkreślić również, że nowoczesny system kadrowo-płacowy powinien umożliwiać uiszczenie należnych składek względem fiskusa czy ZUS. Istotny jest również wygodny dostęp do kluczowych danych osobistych oraz otrzymywanych regularnie dokumentów, takich jak „pasek” z wypłatą czy coroczna deklaracja PIT.

 

Zastanawiasz się, na który system HR postawić?

Poszukując optymalnego oprogramowania ERP, warto zapoznać się z jego pełną funkcjonalnością. Dobrym rozwiązaniem jest również zasięgnięcie opinii bezpośrednio u producenta. Jedną z firm oferujących możliwość prezentacji swojego systemu jest grupa Unit4, autorzy systemu Teta HR, skierowanego do średnich przedsiębiorstw. Już dziś skontaktuj się z ekspertami Teta i dowiedz się, co zyskasz na wdrożeniu nowoczesnego systemu kadrowo-płacowego.

 

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

W tym dziale  Czym jest limit faktoringowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *