Rodzaje podkładek pod mysz

Mysz komputerowa to dodatkowe wyposażenie komputera. Bez problemu będzie działać na powierzchni stołu czy kartce papieru, a nawet małej książce. Zdecydowanie lepiej będzie jednak pracować, gdy skorzystamy z podkładki pod mysz, która pozwoli dobrze wykorzystać jej parametry i wydłuży okres działania. Jakie rodzaje myszek znajdziemy w sklepach?

Jak się korzysta z podkładki pod mysz?

Podkładka to niewielka plastikowa lub metalowa powierzchni, która służy do przesuwanie po niej myszy komputerowej. Urządzenia te bowiem są wyposażone w specjalne ślizgacze, dzięki którym gładko przesuwa się ona po powierzchni, a kursor działa idealnie i bez problemu nad nim panujemy. Kiedy zapomnimy o podkładce, myszka wprawdzie będzie działać, ale szybko się zniszczy, gdyż na blacie są różne nierówności, choćby okruszki chleba czy inne drobinki. Nawet jeśli wydaje się nam, że na stole jest czysto, odwróćmy myszkę i sprawdźmy, czy ślizgacze są czyste. Nie są, prawda? Problem ten rozwiąże podkładka pod mysz.

Jaką podkładkę pod mysz kupić? Główne rodzaje akcesorium

Najczęściej spotykane i najtańsze są podkładki miękkie, elastyczne, które robi się z pianki lub gumy, którą pokrywa się warstwą materiału. Ich wadą jest to, że łatwo się brudzą i są mało wytrzymałe. Lepsze parametry mają nieco droższe wersje takich podkładek, które są nieco sztywniejsze i trwalsze. W sklepach znajdziemy także podkładki metalowe lub metalowo-syntetyczne, które robi się z różnych stopów lub odpowiednio preparowanych metali lub twardego tworzywa sztucznego, a wszystko po to, by powierzchnia dawała jak najlepsze właściwości ślizgowe. Takie modele są najczęściej wybierane przez profesjonalistów, gdyż gwarantują gładką taflę. Niestety są również stosunkowo drogie. Zdaniem specjalistów mogą także wycierać ślizgacze myszki, więc radzi się, by zamontować na niej dodatkowe ślizgacze w formie plasterków lub taśmy, co przedłuża żywotność myszy.

W tym dziale  Jak wykorzystać Design Thinking w procesie projektowania UX?

Jak działa szklana podkładka pod mysz?

Szklana podkładka ma bardzo gładką powierzchnię, dzięki czemu ślizg jest bardzo dobry. Wbrew pozorom akcesorium jest trwałe i odporna na uszkodzenia, nawet w przypadku upadku na ziemię, gdyż robi się je szkła hartowanego. Łatwo się czyści. Ponadto wygląda bardzo ładnie, więc ładnie wygląda na biurku, co ma szczególne znaczenie w przypadku eleganckiego biura.

Na co zwracać uwagę, kupując podkładkę pod mysz?

Graficy komputerowi zwracają uwagę na to, by podkładka była jak najgładsza, co gwarantuje precyzję obsługi myszki. W warunkach domowych, gdy komputera używamy w zasadzie tylko do przeglądania poczty, kupmy najtańszy produkt. W biurze, gdzie dużo się pisze, korzystając z programów tekstowych, użyteczne będą podkładki żelowe z poduszką na nadgarstek, które zniwelują obciążenia stawów. Gracze potrzebują podkładki cienkiej, zabezpieczonej przed ślizganiem się i zupełnie gładkiej, by myszka pracowała szybko i bezproblemowo. Graficy i projektanci wybierają podkładkę pod mysz połączoną z taką pod klawiaturę, by nic się nie przesuwało w czasie bardzo precyzyjnej pracy.

Podkładka pod mysz to niewielki element, który usprawnia pracę przy komputerze. Wybierzmy model dostosowany do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *