elegancki długopis Parker

Nowości do biura warte uwagi w 2022

Wyposażenie biura jest niezwykle istotne dla komfortu pracy. Ponieważ spędzane w biurze wiele godzin nie pozostaje bez znaczenia dla dobrostanu człowieka warto zadbać aby zarówno sposób w jaki będzie urządzone, jak i znajdujące się w nim przedmioty odpowiadały potrzebom pracującej osoby. Marki zajmujące się produkcją sprzętów i gadżetów biurowych co jakiś czas zaskakują nas nowoczesnymi rozwiązaniami mającymi zastosowanie podczas pracy. Przyjrzyjmy się bliżej nowościom z branży biurowej na rok 2022!

Biurko stojące

Coraz szerszą popularność zyskują biurka umożliwiające pracę przed komputerem w pozycji stojącej. Jak wiadomo, długie siedzenie ma negatywny wpływ na stan zdrowia i kondycję człowieka. Siedzenie niejednokrotnie wymusza przyjmowanie, szkodliwej dla odcinka dolnego i szyjnego kręgosłupa, postawy wywołującej dolegliwości bólowe. Spędzanie wielu godzin na siedząco jest bezpośrednio związane z problemami takimi jak otyłość czy choroby układu sercowo – naczyniowego. Rozwiązaniem tego problemu jest biurko umożliwiające zmianę postawy z siedzącej na stojącą. Poza biurkami do pracy stojącej na rynku dostępne są również odpowiednie nadstawki, które po umieszczeniu na zwykłym biurku umożliwiają pracę na stojąco.

Ciekawy i praktyczny gadżet – biurowy nawilżacz powietrza

Godziny wpatrywania się w ekran wydzielający niebieskie światło, przebywanie w klimatyzowanym bądź ogrzewanym pomieszczeniu znacząco wpływa na poziom nawilżenia skóry, a także gałki ocznej. Aby zapobiec negatywnym efektom suchego powietrza i pracy przed komputerem wystarczy zaopatrzyć się w niewielki nawilżacz powietrza, który będzie można umieścić w miejscu pracy. Zadba o odpowiedni poziom nawilżenia skóry i oczu niwelując oznaki zmęczenia. Dodatkowo, przyniesie też ulgę alergikom i osobom o wrażliwej śluzówce nosowej.

W tym dziale  Google Ads - co musisz o nich wiedzieć

Okulary antyrefleks z blokadą niebieskiego światła

Idąc dalej tropem okulistycznym nie sposób pominąć nowoczesne okulary przeznaczone do pracy przed komputerem. Model tego typu powinien posiadać nieco podwyższony kontrast, szkła odbijające refleksy monitora oraz filtr blokujący niebieskie światło. Używanie tego typu okularów podczas pracy pozytywnie wpłynie na stan narządu wzroku, ale także ułatwi wieczorne zasypianie i usprawni produkcję hormonu snu. Korzystanie z okularów do pracy przed komputerem zmniejsza ryzyko rozwinięcia tzw. syndromu widzenia komputerowego.

Niezawodne i ekskluzywne długopisy

Czy można wyobrazić sobie pracę biurową bez długopisu? Raczej nie! Warto zadbać aby długopisy z jakich będziemy korzystać były wysokiej jakości i wystarczały na lata, jak na przykład kultowe długopisy Parker. Ich ponadczasowy design, elegancja, a przede wszystkim wysoka efektywność sprawia, że są numerem jeden od lat, w kategorii wyposażenia biura. Zrobienie notatek czy szybkie zapisanie numeru telefonu będzie czystą przyjemnością kiedy użyjemy odpowiedniej jakości długopisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *