Nowoczesna platforma edukacyjna – dlaczego warto w nią zainwestować?

Czasy, w których nowoczesne rozwiązania informatyczne pozostawały domeną największych marek, dysponujących odpowiednio wysokim budżetem i nowoczesnym zapleczem technicznym, należą do przeszłości. Mnogość dostępnego na rynku oprogramowania dla biznesu sprawia, że każda firma może ekspresowo wkroczyć w erę cyfryzacji. Szkoły i uczelnie nie stanowią wyjątku – jakie możliwości otwiera przed nimi funkcjonalna platforma edukacyjna? Zapraszamy do lektury.

Platforma edukacyjna odpowiada na potrzeby uczniów i nauczycieli

Edukacja to jeden z obszarów, które ucierpiały najbardziej na epidemii koronawirusa. Placówki oświatowe nie były gotowe na szereg wyzwań, z jakimi wiązało się nagłe przejście na pracę zdalną. Szkoły podstawowe, szkoły średnie czy uczelnie wyższe musiały błyskawicznie dostosować się do panującej sytuacji i zaleceń epidemicznych – wielu nauczycieli i uczniów wskazywało, że planowanie zajęć odbywa się metodą prób i błędów, bez wsparcia odpowiednich rozwiązań technologicznych. Wielozadaniowa platforma edukacyjna to narzędzie, które rozwiązuje szereg najważniejszych problemów.

Jakie przewagi zapewnia zaawansowana platforma edukacyjna? Jednym z najistotniejszych wyzwań, trapiących placówki oświatowe, była niepewność związana z dynamicznie zmieniającymi się wytycznymi na temat przymusowej nauki zdalnej. W sytuacji, w której uczeń uzyskał pozytywny test na obecność koronawirusa, cała klasa musiała przejść na edukację z domu. Obecność nowoczesnego systemu informatycznego sprawia, że nauka odbywa się w sposób ciągły i usystematyzowany.

W tym dziale  Jak wybrać odpowiednią ładowarkę do telefonu?

Nowoczesna platforma edukacyjna to nie tylko komunikacja

Dedykowane rozwiązania dla placówek oświatowych zapewniają znacznie więcej niż wymianę informacji na linii uczeń-nauczyciel. Systemy tworzone z myślą o szkołach i uczelniach zawierają repozytoria z niezbędnymi materiałami dydaktycznymi, które pozostaną do dyspozycji ucznia o dowolnej porze. Warto podkreślić również, że wszystkie wrażliwe informacje na temat uczniów czy pracowników są odpowiednio szyfrowane.

Co więcej, kompleksowa platforma edukacyjna umożliwia również skuteczną integrację z szeroką gamą urządzeń elektronicznych, takimi jak komputery, tablice i monitory interaktywne, smartfony czy tablety. Do współpracy z system informatycznym szkoły nie są wymagane dodatkowe aplikacje zewnętrzne. Programy dla placówek oświatowych bardzo dobrze współpracują również z systemami do monitorowania i optymalizacji wydruku, usprawniając proces przygotowywania materiałów dydaktycznych.

Documaster Campus – platforma edukacyjna, na której możesz polegać

Zastanawiasz się, które z dostępnych na rynku systemów dla szkół i uczelni zapewnia wszystkie powyższe funkcjonalności? Zapoznaj się z korzyściami, jakie zapewnia Documaster Campus – platforma edukacyjna, rozwijana przez firmę Euroimpex, która jest dostosowana do potrzeb placówek oświatowych. Już dziś skontaktuj się ze specjalistami marki Euroimpex i przekonaj się, że inwestycja w nowoczesną szkołę zaprocentuje szybciej, niż myślisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *