wnętrze mieszkania

Która dzielnica Wrocławia jest najatrakcyjniejsza?

Niezwykle ciężko znaleźć dzielnicę, która będzie odpowiadała każdemu. Każdy z nas oczekuje i szuka czegoś innego. Dla niektórych liczy się łatwy dojazd do centrum miasta, dla innych dostępność zielonych terenów rekreacyjnych, jeszcze inni biorą pod uwagę bezpieczeństwo, czy dostępność usług. We Wrocławiu wciąż istnieje klasyfikacja dzielnicowa, za najpopularniejsze obszary miasta uznajemy: Śródnieście, Fabryczna, Stare Miasto, Krzyki oraz Psie Pole.

Wrocław Śródmieście

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Śródmieście. Ze względu na bliskość ważnych punktów komunikacyjnych i łatwą dostępność wielu usług, dzielnica ta wciąż uchodzi za jedną z droższych. Jest to perfekcyjna lokalizacja dla młodych ludzi, szukających bogatego życia towarzyskiego oraz zgiełku miasta. Atrakcyjne położenie pozwala na szybkie i sprawne przemieszczanie się do innych dzielnic miasta. Śródmieście Wrocławia to miejsce pełne historii i pięknych zabytków, z łatwością znajdziemy tu zarówno miejsca służące odpoczynkowi czy rekreacji, jak i miejsca rozrywkowe.

Wrocław Fabryczna

Zalety dzielnicy Fabrycznej to przede wszystkim łatwa komunikacja z centrum, dobrze rozwinięta infrastruktura oraz ogromny wybór zielonych terenów rekreacyjnych. Fabryczna to ciche, spokojne miejsce zapewniające bezpieczeństwo rodzinom z dziećmi, jak i osobom starszym.  Dodatkowo osiedle ma duży, wciąż niewykorzystany potencjał w postaci wielu wolnych terenów, na których najpewniej powstaną nowe bloki, zakłady pracy lub sklepy.

W tym dziale  Na czym polega performance marketing? Odpowiadamy

Wrocław Stare Miasto

Stare Miasto to bez wątpienia najważniejszy punt na mapie Wrocławia. Ta dzielnica oferuje ogrom restauracji, kin, teatrów, nie brakuje tam także atrakcji dla dzieci- nieopodal znajdziemy sale zabaw, parki czy wybierzemy dodatkowe zajęcia ruchowe. Stare Miasto jest z pewnością najbardziej zatłoczoną częścią miasta, bliskość zabytków i piękna architektura każdego roku przyciąga tłumy turystów. Mimo to łatwo tam o odpoczynek na zielonej, spokojnej przestrzeni. Nieopodal Starego Miasta znajduje się Skwer św. o. Damiana de Veuster oraz Park Staromiejski.

Wrocław Krzyki

To niezmiennie dzielnica ciesząca się wielkim zainteresowaniem wśród osób szukających mieszkania. Bezsprzeczną zaletą tej części miasta jest genialna infrastruktura, łatwy dojazd do centrum oraz wielość obszarów rekreacyjnych. Znajdujący się tam Park Południowy jest fantastycznym miejscem na popołudniowy odpoczynek, długi spacer czy wycieczkę rowerową. Dla miłośników aktywnego wypoczynku dzielnica ta oferuje wielki aquapark. W pobliżu znajduje się także jeden z najwyższych budynków w Polsce- Sky Tower. Ponadto dzielnica uchodzi za niezwykle spokojną oraz bezpieczną przyciągając co roku coraz więcej rodzin z dziećmi.

Wrocław- Psie Pole

Psie Pole jeszcze niedawno funkcjonowało jako odrębne miasteczko nieopodal Wrocławia. Spora odległość od centrum bywa problematyczna, wynagradza jednak mieszkańcom niedogodności, proponując wielość łąk, pół, lasów czy parków. To idealne miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju. To z pewnością miejsce, w którym nie odczuwa się zgiełku wielkiego miasta.

W tym dziale  Kilka pomysłów na biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *