Ładowarki

Jak wybrać odpowiednią ładowarkę do telefonu?

Ładowarki do telefonu to temat bardzo żywy w opinii publicznej. Jest to spowodowane tym, że Unia Europejska chce ujednolicić porty ładowania.

Którą ładowarkę wybrać?

Kilkanaście lat temu telefony nie różniły się tylko wyglądem i możliwościami. Bardzo ważną różnicą było przede wszystkim to jakie wejście do ładowarki oferował producent. Tym samym Sony Ericsson, Nokia czy Samsung miały różne ładowarki. Było to niezwykle kłopotliwe, ponieważ będąc poza domem w przypadku gdy znajomy lub znajoma nie mieli telefonu tej samej marki, niemożliwe było naładowanie telefonu. Oczywiście dawniejsze telefony trzymały baterię o wiele dłużej niż ma to miejsce obecnie, jednakże dalej mogło dojść do sytuacji, w których telefon się rozładował. Jakie ładowarki są teraz? W sieci znaleźć można wiele ładowarek, które mimo tego, że wydają się być podobne to mogą różnić się w działaniu. Z uwagi na fakt, że obecnie standardem w większości telefonów jest port USB-C, można stwierdzić, że ładowarki nie różnią się już rodzajem przyłączenia, a jedynie możliwościami ładowania wynikającymi ze specyfiki sprzętu. Jak wiadomo, do telefonów dołącza się ładowarki wraz z kablem USB. Kiedyś było to urządzenie na stałe połączone ze sobą. Obecnie sprzedawane są osobne kable USB oraz „kostki”, czyli tę część które wpina się do gniazdka. Sam przewód USB nie jest aż tak ważny, jak właśnie „kostka”. Cała specyfika ładowarki opisana jest na tabliczce znamionowej umieszczonej na „kostce”.

W tym dziale  Najlepsze rozwiązania do zabezpieczenia laptopa przed uszkodzeniem

Zakup odpowiedniej ładowarki

Wybierając ładowarkę należy kierować się jakością jej wykonania, ponieważ często tańsze rozwiązania są wyposażone w tani przewód USB, który po wielokrotnym zginaniu przestaje działać. Jak wiadomo, każdy zakup powinien być przemyślany, niezależnie od tego czy jest to tani czy drogi sprzęt. Gdzie kupić ładowarkę? W sieci znaleźć można wiele ofert sklepów zajmujących się sprzedażą ładowarek oraz innych akcesoriów do telefonów. Co ważne, ładowarki tam dostępne poza jakością wykonania różnią się również specyfiką elektroniczną. W przypadku telefonów z funkcją szybkiego ładowania, bardzo ważne jest to, żeby sprawdzić liczbę amperów. Jest to jedna z wartości, która wpływa na szybsze ładowanie telefonu. Na uwagę zasługuje fakt, że jeden producent sprzętu pozostaje w opozycji do reszty. Jest to firma Apple, która znana jest z produkcji wysokiej jakości telefonów. Apple dalej montuje w swoich urządzeniach porty Lighting, które obecne są w urządzeniach tej marki od wielu lat. Unia Europejska chce ujednolicić porty ładowania. Z uwagi na fakt, że liczba portów jest obecnie ograniczona do dwóch rodzajów, ciężko jest dokonać nieprawidłowego zakupu. Stosując się do wyżej opisanych wskazówek będzie można dokonać przemyślanego zakupu. Dodatkowym atutem jest zakup ładowarki wyprodukowanej przez tego samego producenta, który stworzył posiadany przez nas telefon. Producenci smartfonów wgrywają specjalne oprogramowanie, które wykrywa ładowarki nieoryginalne.

W tym dziale  Czy warto kupić słuchawki True Wirelles?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *