zdjęcie budynków przemysłowych

Jak poznać dobry olej silnikowy?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór oleju silnikowego jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest bowiem bardzo dużo produktów wysokiej jakości. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się olej silnikowy Mobil.

Warto stawiać na oleje syntetyczne

Jak wiadomo, można wyróżnić oleje syntetyczne i mineralne. Rekomendowane jest postawienie na pierwszą wymienioną opcję. Jest to oczywiście związane z liczbą zastosowanych uszlachetniaczy. Godny uwagi jest fakt, że ich najważniejszym zadaniem będzie wspomaganie funkcji środku smarnego. Przestanie on bowiem zabezpieczać silnik tylko przed tarciami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wysokiej jakości olej silnikowy syntetyczny znajdujący się w ofercie renomowanego producenta będzie także oddziaływał na zdecydowanie lepsze osiągi silnika, a także niższe spalanie.

Własności fizykochemiczne

Jest to kolejny istotny aspekt, jaki powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto wiedzieć, że najlepsze oleje cechują się również stosunkowo niskim poziomem siarki, popiołu siarczanowego czy fosforu. Produkty tego typu bardzo często nazywane są olejami niskopopiołowymi. Należy mieć świadomość, że nie tylko nie będą one zanieczyszczały silnika, ale również wykazują się właściwościami oczyszczającymi jego wewnętrzną konstrukcję.

W tym dziale  Czym się wyróżniają ekologiczne kleje termotopliwe?

Oleje dzięki temu będą gwarantowały zdecydowanie korzystniejsze warunki pracy silnika. Ponadto zostanie wydłużona żywotność filtrów redukujących emisję spalin. Bardzo ważnymi właściwościami fizykochemicznymi są również temperatura zapłonu, płynięcia, a także lepkość. Zalecane jest, by olej nie był zbyt rozwodniony oraz zbyt lepki. Świetnym rozwiązaniem będzie zwrócenie uwagi przed zakupem na klasyfikację lepkości według SAE.

Dlaczego warto zaopatrywać się w produkty renomowanych producentów?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oleje najlepszych firm muszą bardzo często przechodzić testy użytkowe w terenie, a także liczne badania laboratoryjne. Dzięki temu możliwe jest wyróżnienie marek premium na tym trudnym i wymagającym rynku. Godny uwagi jest fakt, że najbardziej renomowane oleje silnikowe są dostępne nie tylko na stacjach benzynowych.

Zalecane jest zainteresowanie się produktami marki Mobil. Wyróżniają się one doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Należy mieć świadomość, że znani i sprawdzeni producenci dysponują zaawansowanym zapleczem technicznym. Ponadto doskonale znają potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów. Klienci będą mogli mieć całkowitą pewność, że wszystkie produkty posiadają odpowiednie certyfikaty, a także spełniają najbardziej rygorystyczne normy jakości. Obecnie w olej silnikowy można zaopatrzyć się w sklepie internetowym i stacjonarnym. Nie warto sugerować się tylko ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *