Blog o SEO – tematy, które chcesz tam znaleźć

Prowadząc stronę internetową czy blog branżowy chcemy wiedzieć, co robić, by odnieść sukces, czyli by nasza strona była dobrze widoczna dla użytkowników i często przez nich odwiedzana. Jak się tego dowiedzieć? Gdzie poznać tajniki SEO? Blog na ten temat może nam pomóc. Co powinno się w nim znaleźć?

Jak zadbać o SEO? Blog użyteczny dla chcących optymalizować

Tworząc blog branżowy czy stronę internetową, w dużym stopniu robimy to po to, by zadbać o właściwe pozycjonowanie, ale nie może to być jedynym celem. Pisząc w ten sposób, tworzymy treści mało merytoryczne, więc nie są atrakcyjnie zarówno dla wyszukiwarek, jak i dla klientów. SEO blog powinien więc nauczyć nas, jak pisać, by było to atrakcyjne zarówno dla wyszukiwarek, jak i dla użytkowników. Nawet jeśli stworzymy dobre treści, a wyszukiwarka ich nie znajdzie, klient do nas nie trafi. Z drugiej strony, dobrze zoptymalizowany blog czy strona, ale z mało atrakcyjną treścią, również nie przysporzy nam użytkowników. Co więc robić? Zanim będzie nas stać na audyt SEO, poczytajmy treści na blogu, którego autor pisze o optymalizacji. Zazwyczaj prowadzi go osoba, która audytami się zajmuje, a pisząc, buduje swoją społeczność – można jej więc zaufać. Jeśli będziemy czytać dokładnie i ze zrozumieniem, dowiemy się, że publikowane artykuły powinny dogłębnie analizować dany temat, dając odbiorcom nową wiedzę i informacje.

W tym dziale  Blok techniczny - do czego może się przydać?

Czego uczy nas SEO blog?

Autor takiego bloga powinien nauczyć nas, jak tworzyć treści SEO. Co jest więc ważne? Zwróćmy uwagę na odpowiednią objętość tekstu, zawartość słów kluczowych w tekście, a także odwołanie się do źródeł. Do tekstu powinno dodawać się treści multimedialne, które przyciągają wzrok. Tylko skąd je wziąć? Oczywiście możemy sami robić zdjęcia, ale jeśli nie zajmujemy się fotografią, raczej nie będą tak ładne, by przyciągnąć spojrzenia odbiorców i reklamodawców. Zapewne nie stać nas na to, by skorzystać z usług profesjonalnego fotografa? Co więc zrobić? Na SEO blogu powinno się znaleźć adresy stron, z których bezpłatnie można pobrać zdjęcia ilustrujące to, o czym piszemy. Autor bloga może nas nauczyć, w jakich sytuacjach te zdjęcie można wykorzystać, jak je opisać i co zrobić, by samemu robić coraz lepsze fotki. A może zaproponuje nam także tzw. presety czy filtry? Specjaliści od instagrama często tworzą takie filtry, które poprawiają jakość zdjęć, zwłaszcza tych robionych smartfonem.

Najważniejsze zasady tworzenia treści pod SEO. Blog nas tego nauczy

Autor bloga może także wypunktować zasady tworzenia treści, które będą dobrze widzialne przez wyszukiwarki. Ważne, by opisał to w sensowny i zrozumiały sposób. Autorzy tego typu blogów często przygotowują grafiki, które w obrazowy sposób przedstawiają temat. Nauczą nas też, jak dobierać słowa kluczowe, stosować nagłówki, opisywać zdjęcia i nawiązywać dobre relacje z odbiorcami treści.
Tworzenie wartościowych treści wymaga od nas znajomości SEO. Blog na ten temat będzie doskonałym źródłem wartościowych treści, z których wiele się nauczymy.

W tym dziale  Co powinien zawierać dobry program do magazynowania?

Zajrzyj na bloga SEO: https://digitalhill.pl/blog/seo-i-pozycjonowanie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *